Ruskí vojaci opustia Sýriu, ak o to vláda po vojne požiada, vyhlásil Putin

03.10.2018 15:09
vladimir putin
Ruský prezident Vladimir Putin na energetickej konferencii v Moskve. Autor: ,

Ruskí vojaci opustia Sýriu, ak o to tamojšia vláda po skončení vojny požiada. Uviedol to ruský prezident Vladimir Putin. Rusko sa zapojilo do sýrskej občianskej vojny v roku 2015, aby podporilo svojho dlhoročného spojenca, prezidenta Baššára al-Asada a pomohlo mu získať späť väčšinu území pod kontrolou povstalcov.

V Sýrii má Rusko v súčasnosti jednu leteckú a jednu námornú základňu. Kremeľ kritizuje angažovanie sa Spojených štátov v Sýrii a tvrdí, že na to nemá povolenie Organizácie Spojených národov alebo sýrskej vlády.

Putin v stredu na energetickej konferencii v Moskve v tejto súvislosti povedal, že všetci cudzí vojaci by mali opustiť Sýriu, keď sa vojna skončí. Na otázku, či je aj Rusko ochotné stiahnuť svojich vojakov, Putin odpovedal, že tak spravia, ak ich o to sýrska vláda požiada.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Rusko #Sýria #Vladimir Putin #vojna v Sýrii
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku