Írsko vyšetruje Facebook v súvislosti s hackerským útokom

03.10.2018 23:21
facebook
Ilustračné foto Autor: ,

Irsky regulátor začal vyšetrovať, či Facebook urobil dostatočné opatrenia na ochranu osobných údajov užívateľov tejto sociálnej siete v súvislosti s nedávnym útokom, v rámci ktorého hackeri prenikli do 50 miliónov účtov. Vyšetrovanie môže potenciálne viesť k pokutám pre Facebook vo výške 1,4 miliardy eur, informovala v stredu agentúra AP.

Príslušný írsky úrad uviedol, že sa bude zaoberať tým, či tento internetový gigant dodržiava nové pravidlá EÚ o ochrane údajov (GDPR), ktoré vstúpili do platnosti v tomto roku.

Úrad ďalej uviedol, že preskúma, či Facebook zaviedol „príslušné technické a organizačné opatrenia, aby zaistil bezpečnosť a ochranu osobných údajov, ktoré spracúva“.

Úrad začiatkom tohto týždeň uviedol, že hackerským útokom bolo potenciálne postihnutých menej ako päť miliónov účtov užívateľov Facebooku v EÚ.

O hackerskom útoku prenikli informácie 28. septembra. Celkovo Facebook odhlásil 90 miliónov užívateľov, do ktorých účtov mohli hackeri preniknúť cez funkciu „View as“.

Facebook je jednou z najväčších sociálnych sietí a v súčasnosti má viac ako dve miliardy aktívnych užívateľov.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#facebook #hacker
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku