V Bulharsku zavraždili novinárku Viktoriu Marinovú

, 07.10.2018 13:42, aktualizované: 17:35
NEARCHIVOVAT! Bulharsko vražda novinárka...
Európska federácia novinárov pripomenula, že posledný článok Viktorie Marinovej sa venoval problému štátnej korupcie. Autor: ,

V bulharskom meste Ruse bola v sobotu zavraždená novinárka Viktoria Marinovová, ktorá pracovala pre regionálnu televíziu TVN. Informovalo o tom na Twitteri konzorcium investigatívnych novinárov a médií OCCRP. Organizácia pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) vraždu odsúdila a vyzvala na dôkladné vyšetrenie tohto zločinu.

Bulharský denník Dnevnik na svojej internetovej stránke uviedol, že nález tela 30-ročnej novinárky ohlásil v sobotu o 14.24 h na linke 112 neznámy volajúci. Jej obnažené telo sa našlo v kríkoch na ťažko prístupnom mieste neďaleko móla na 492. kilometri rieky Dunaj.

Podľa posledných informácií poskytnutých prokuratúrou a políciou dnes popoludní na tlačovej konferencii v Ruse tridsaťročná žena zomrela v dôsledku úderov do hlavy a dusenie. Zatiaľ však nemožno potvrdiť, či bola predtým skutočne znásilnená, ako sa v niektorých médiách objavilo.

Súvisí vražda s jej prácou?

Polícia v Ruse v súčasnosti preveruje, či vražda Marinovovej súvisí s jej prácou, alebo išlo o osobne alebo sexuálne motivovaný zločin. Počiatočné vyšetrovacie úkony súvislosť s jej novinárskou prácou neodhalili. Podľa miestnej prokuratúry vyšetrovatelia nateraz pracujú so všetkými možnými verziami a zatiaľ sa im nepodarilo identifikovať žiadnych podozrivých. Vyšetrovatelia na mieste nenašli novinárkin mobilný telefón, kľúče od auta ani niektoré súčasti jej oblečenia.

Posledná Marinovovej odvysielaná reportáž z 30. septembra sa venovala nedávnemu zadržaniu dvoch žurnalistov v meste Radomir ležiacom južne od Sofie. Novinári vyšetrovali okolnosti zničenia dokumentov, ktoré mali dokazovať spojitosť bulharskej stavebnej spoločnosti GP s manipuláciou tendrov EÚ. Európska federácia novinárov (EFJ) pripomenula, že posledný Marinovovej článok sa venoval problému štátnej korupcie.

OBSE žiada dôkladné vyšetrenie zločinu

Organizácia pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) odsúdila v nedeľu brutálnu vraždu bulharskej novinárky Viktorije Marinovovej a vyzvala na dôkladné vyšetrenie tohto zločinu. Informoval o tom spravodajský server BalkanInsight.com.

„Som šokovaný zo strašnej vraždy investigatívnej novinárky Viktorije Marinovovej v Bulharsku. Naliehavo vyzývam na komplexné a dôkladné vyšetrovanie. Zodpovedné osoby musia byť potrestané,“ napísal na Twitteri predstaviteľ OBSE pre slobodu médií Harlem Désir.

Za posledných 12 mesiacov boli v krajinách Európskej únie zavraždení traja novinári, z ktorých dvaja – slovenský novinár Ján Kuciak a jeho maltská kolegyňa Daphne Caruana Galiziová – dokázateľne v súvislosti so svojou prácou.

#vražda #novinárka #Bulharsko
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
599
Amore červené ruže 250

Amore červené ruže 250

43,99
Flower box biela kocka "S" červené ruže

Flower box biela kocka "S" červené ruže

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk