Cyklón Titli zasiahol východ Indie, evakuovali takmer 300 000 ľudí

11.10.2018 09:32
india, cyklóna
Cyklón Titli, priniesol som sebou do Indie silný vietor a dážď. Autor:

Takmer 300 000 ľudí premiestnili úrady na východe Indie do vyšších oblastí v dôsledku silného cyklónu, ktorý v oblasti zničil vo štvrtok chatrče, vyvrátil stromy a elektrické stĺpy.

Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na údaje Indického meteorologického úradu (IMD).

Podľa meteorológov cyklón nazývaný Titli, čo znamená Motýľ, sprevádzaný nárazmi vetra s rýchlosťou až 150 kilometrov za hodinu, priniesol do pobrežných oblastí štátu Urísa rozsiahly dážď. Cyklón tiež zasiahol severné časti susedného štátu Ándhrapradéš.

V štáte Urísa zostali školy zatvorené a obmedzili tam leteckú a železničnú dopravu. Úrady tiež pre ľudí v oblastiach postihnutých cyklónom a povodňami zriadili vyše 800 prístreškov s potravinami a ďalšou náležitou pomocou.

Riaditeľ meteorologického centra v štátnom hlavnom meste Bhuvanéšvar H. R. Bišvás uviedol, že búrka pravdepodobne nestratí na svojej intenzite až do štvrtkového večera.

Indický štát Urísa je náchylný na cyklóny, ktoré sa vytvárajú v Begálskom zálive. V roku 1999 ničivý cyklón zabil vyše 15000 ľudí.

Bangladéšske pobrežné oblasti tiež dostali varovanie, aby sa pripravili na možné následky tejto búrky. Lodiam nariadili zostať na brehu a premávanie vnútroštátnych trajektov bolo pozastavené.

#India #cyklón
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
45,99
Kytica čierny flower box oranžové kvety

Kytica čierny flower box oranžové kvety

44,99
Flower box červená kocka "M" červené ruže

Flower box červená kocka "M" červené ruže

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk