Bulhar podozrivý z vraždy novinárky súhlasí s vydaním do Bulharska

11.10.2018 10:24
Bulharsko, Viktorija Marinovová, vražda
Na snímke televízni reportéri stoja pred domom Severina Krasimirova, podozrivého zo zabitia novinárky Viktorii Marinovovej. Autor: ,

Bulhar Severin Krasimirov, zadržaný v utorok v Nemecku pre podozrenie z vraždy bulharskej novinárky Viktorije Marinovovej, k prípadu už vypovedal pred nemeckým súdom.

Či sa k činu priznal, nie je jasné. Informoval o tom dnes bulharský rozhlas s odvolaním na Williho Wirtha, predsedu súdu v severonemeckom meste Stade, kde polícia Krasimirova zadržala.

Wirth podľa serveru bulharského rozhlasu neoznámil, čo presne Krasimirov pri svojej výpovedi povedal, či sa k trestnému činu priznal, alebo jeho spáchanie poprel. Avšak súhlasil so svojím včasným vydaním do Bulharska v skrátenom konaní.

Marinovová, ktorá pracovala pre bulharskú regionálnu televíziu TVN a uvádzala investigatívnu reláciu, bola v sobotu v meste Ruse na severe Bulharska brutálne zavraždená. Vrah ju znásilnil, zbil a škrtil. Vyšetrovatelia zatiaľ pokladajú za motív zločinu sexuálne násilie, súvislosť s profesionálnou činnosťou obete je podľa nich málo pravdepodobná. Zatiaľ sa však stále preverujú všetky verzie.

Bulharský minister vnútra Mladen Marinov v stredu oznámil dolapenie Krasimirova v Nemecku s tým, že existuje zhoda jeho DNA s biologickou vzorkou z miesta činu. Generálny prokurátor Sotir Cacarov zároveň oznámil, že zadržaný bol už obvinený zo znásilnenia a vraždy Marinovovej, za čo mu hrozí trest odňatia slobody na dvadsať rokov alebo doživotie.

#vražda #Viktorija Marinovová #obvinený
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
21,99
Sweet farebné alstromérie

Sweet farebné alstromérie

29,99
Flower box červená kocka "L" farebné minigerbery

Flower box červená kocka "L" farebné minigerbery

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk