Orbánov Fidesz založil protiprisťahovalecký kabinet

11.10.2018 19:28
Viktor Orbán
Šéf Fideszu Viktor Orbán. Autor: ,

Maďarská vládna strana Fidesz založila protiprisťahovalecký kabinet, oznámil podpredseda Fideszu a predseda nového kabinetu Szilárd Németh v Budapešti po prvom zasadnutí tohto orgánu.

Podľa komerčnej televíznej stanice ATV Németh, ktorý je aj štátnym tajomníkom rezortu obrany, zdôraznil, že „hrozba prisťahovalectva nepominula“.

Predseda informoval, že kabinet má 17 členov a že sú to zástupcovia všetkých častí Maďarska.

„V Maďarsku pretrváva hrozba, pretože existujú organizácie, ktoré chcú s podporou amerického finančníka Georgea Sorosa realizovať prisťahovaleckú politiku, pričom nedodržiavajú maďarské zákony,“ povedal Németh, podľa ktorého prvým krokom kabinetu bude obrátiť sa na prokuratúru, ktorá by mala vyšetriť avizovanú transformáciu Sorosovej organizácie Migration Aid na politickú stranu, aby sa tak vyhla povinnosti platiť daň.

Poslanci maďarského parlamentu 20. júla schválili novelu daňového zákona a návrh na mimoriadne zdanenie zahraničného financovania podpory prisťahovalectva. Organizácie sídliace v Maďarsku, ktorých činnosť smeruje k podpore prisťahovalectva, majú v zmysle prijatého zákona zaplatiť 25-percentnú daň zo všetkých zahraničných finančných príspevkov. Príjmy z tejto dane majú slúžiť výhradne na financovanie úloh spojených s ochranou štátnych hraníc.

#Maďarsko #Viktor Orbán #Fidesz #migračná kríza
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku