Orbánov Fidesz založil protiprisťahovalecký kabinet

Maďarská vládna strana Fidesz založila protiprisťahovalecký kabinet, oznámil podpredseda Fideszu a predseda nového kabinetu Szilárd Németh v Budapešti po prvom zasadnutí tohto orgánu.

11.10.2018 19:28
Viktor Orbán Foto: ,
Šéf Fideszu Viktor Orbán.
debata (4)

Podľa komerčnej televíznej stanice ATV Németh, ktorý je aj štátnym tajomníkom rezortu obrany, zdôraznil, že „hrozba prisťahovalectva nepominula“.

Predseda informoval, že kabinet má 17 členov a že sú to zástupcovia všetkých častí Maďarska.

„V Maďarsku pretrváva hrozba, pretože existujú organizácie, ktoré chcú s podporou amerického finančníka Georgea Sorosa realizovať prisťahovaleckú politiku, pričom nedodržiavajú maďarské zákony,“ povedal Németh, podľa ktorého prvým krokom kabinetu bude obrátiť sa na prokuratúru, ktorá by mala vyšetriť avizovanú transformáciu Sorosovej organizácie Migration Aid na politickú stranu, aby sa tak vyhla povinnosti platiť daň.

Poslanci maďarského parlamentu 20. júla schválili novelu daňového zákona a návrh na mimoriadne zdanenie zahraničného financovania podpory prisťahovalectva. Organizácie sídliace v Maďarsku, ktorých činnosť smeruje k podpore prisťahovalectva, majú v zmysle prijatého zákona zaplatiť 25-percentnú daň zo všetkých zahraničných finančných príspevkov. Príjmy z tejto dane majú slúžiť výhradne na financovanie úloh spojených s ochranou štátnych hraníc.

4 debata chyba
Viac na túto tému: #Maďarsko #Viktor Orbán #Fidesz #migračná kríza
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy