Právnik amerického pastora súdeného v Turecku verí v jeho prepustenie z väzby

12.10.2018 10:31
andrew craig brunson
Americký pastor Andrew Craig Brunson (uprostred). Autor: ,

Právnik amerického pastora Andrewa Craiga Brunsona, súdeného v Turecku za terorizmus a špionáž, očakáva zrušenie domáceho väzenia pre svojho klienta. Ismail Cem Halavurt to povedal pre agentúra DPA krátko pred začiatkom piatkového pojednávania v západotureckom meste Izmir na pobreží Egejského mora.

„Dúfam,“ povedal. „Očakávame, že bude zrušené jeho domáce väzenie, to je minimálne náš cieľ,“ povedal Halavurt pre DPA s tým, že treba počkať na rozhodnutie súdu.

Na dnešné pojednávanie dostalo predvolanie sedem svedkov, dvaja na podnet žaloby a päť obhajoby.

Správu o Brunsonovom možnom prepustení po dvoch rokoch domáceho väzenia pre agentúru AP vo štvrtok večer potvrdila aj nemenovaná osoba podieľajúca sa na snahách o jeho prepustenie. Podľa nej 50-ročného pastora z amerického štátu Severná Karolína by mohli pustiť na slobodu už na najbližšom súdnom pojednávaní v piatok, kam osobne príde.

Brunson je obvinený z toho, že sa snažil ovplyvniť Kurdov, aby prestúpili na kresťanstvo, a destabilizovať tak Turecko. Podľa tureckých úradov tiež podporoval sieť vedenú islamským duchovným Fethullahom Gülenom, ktorého Ankara viní z pokusu o štátny prevrat.

V prípade odsúdenia môže dostať trest 35 rokov za mrežami.

#Andrew Craig Brunson #turecko
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
64,99
Flower box červená kocka "L" červené ruže

Flower box červená kocka "L" červené ruže

17,99
Perla žlté narcisy

Perla žlté narcisy

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk