Nigérijské milície prepustili zo svojich služieb 833 detí

Nigérijské oddiely domobrany bojujúce proti extrémistickej islamistickej organizácii Boko Haram uvoľnili v piatok zo svojich služieb viac ako 800 detí. Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na vyhlásenie Detského fondu OSN (UNICEF).

12.10.2018 20:00
debata

Pričlenené civilné oddiely (CJTF) zriadené na pomoc armáde v jej boji proti Boko Haram odovzdali v meste Maiduguri nigérijským úradom 833 detí, ktoré podľa UNICEF-u CJTF využívala na zbieranie informácií, nočné hliadky či na hliadkovanie na kontrolných stanovištiach.

V septembri 2017 uzavrela CJTF s OSN dohodu že pri svojich bezpečnostných operáciách nebude využívať deti. Od jej podpísania bolo len v meste Maiduguri identifikovaných 1175 chlapcov a 294 dievčat slúžiacich v radoch týchto milícií.

Nábožensko-extrémistická organizácia Boko Haram predstavuje neustálu hrozbu pre komunity v severovýchodnej časti Nigérie i v susednom Čade, Nigeri a v Kamerune.

Cieľom organizácie je nastoliť striktné dodržiavanie islamského práva šaría. Od roku 2009 má na konte tisíce obetí a podľa odhadov viac ako 2,5 milióna ľudí opustilo svoje domovy.

debata chyba
Viac na túto tému: #Nigéria #milície #šaría #detskí vojaci
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy