Demonštranti v Kyjeve vtrhli do sídla proruskej strany

15.10.2018 15:58
Ukrajina nacionalisti radikáli pochod kyjev
Ukrajinskí nacionalisti na pochode pri príležitosti štátneho sviatku - Dňa obrancu Ukrajiny. Autor: ,

Vandali počas nedeľňajšieho pochodu nacionalistov a radikálov v Kyjeve vtrhli do sídla proruskej politickej strany, informovala tlačová agentúra DPA.

Videozábery zverejnené na internete zachytávajú demonštrantov, ako vnikajú do sídla Sociálnodemokra­tickej strany Ukrajiny-zjednotenej (SDPU-o). V budove boli podľa informácií polície rozbité okná, zničený nábytok a steny postriekané sprejom.

Strana SDPU-o je úzko prepojená s ukrajinským politikom a veľkopodnikateľom Viktorom Medvedčukom, ktorý je známy svojím blízkym vzťahom k ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi.

Medvedčuk nesúhlasí so snahou Ukrajiny vstúpiť do Európskej únie. Bol aj jedným z hlavných vyjednávačov v úsilí o prepustenie väzňov, ktorých zajali počas prebiehajúceho konfliktu na východe Ukrajiny.

Pochodom si nacionalisti a pravicoví radikáli pripomenuli 76. výročie založenia Ukrajinskej povstaleckej armády, ktorá počas druhej svetovej vojny bojovala tak proti Červenej armáde, ako aj proti Wehrmachtu. Pochod sa koná v Kyjeve od roku 2014. Od roku 2015 je tento deň (14. október) na Ukrajine štátnym sviatkom, oslavovaným ako Deň obrancu Ukrajiny.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Kyjev #Ukrajina #nacionalisti
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku