Macron urobil zmeny vo vláde, ministrom vnútra sa stal Christophe Castaner

16.10.2018 10:40
Gérard Collomb, minister vnútra
Na archívnej snímke z 30. októbra 2017 sú francúzsky prezident Emmanuel Macron (vpravo) a francúzsky exminister vnútra Gérard Collomb, ktorého nahradil Christophe Castaner. Autor: ,

Francúzsky prezident Emmanuel Macron zverejnil v utorok zmeny, ktoré urobil vo svojej vláde. Za ministra vnútra vymenoval Christopha Castanera, ktorý na tomto poste nahradí Gérarda Collomba. Informovala o tom televízia BFMTV.

Castaner je považovaný za človeka blízkeho Macronovi, doteraz vo vláde zastával funkciu štátneho tajomníka pre vzťahy s parlamentom.

Funkciu štátneho tajomníka na ministerstve vnútra Macron obsadil Laurentom Nuňezom, ktorý doteraz šéfoval francúzskej tajnej službe DGSI.

Castanerovu doterajšiu funkciu vo vláde prebral Marc Fesneau, dodala televízia BFMTV.

K zmene došlo aj na poste ministra poľnohospodárstva, ktorým sa stal Didier Guillaume. Vystrieda Stéphana Traverta, opúšťajúceho vládny kabinet.

Z ministerstva kultúry odchádza Francoise Nyssenová, ktorú v ministerskom kresle nahradí Franck Riester.

Ministerstvo pre územnú súdržnosť bude viesť Jacqueline Gouraultová, ktorá tento úrad prevezme od Jacqua Mézarda.

Zmeny sa udiali aj na viacerých postoch štátnych tajomníkov.

Vo vyhlásení Elyzejského paláca sa uvádza, že prezident republiky urobil zmeny vo vláde, aby vznikol obnovený dynamický tím, ktorého „politický mandát zostáva rovnaký“. „Tento vládny tím bude v nadchádzajúcich mesiacoch pokračovať vo vládnej politike a reformnom programe,“ dodal prezidentský palác.

#minister vnútra #Emmanuel Macron
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku