OSN nebude rokovať o ruskom návrhu na podporu zmluvy o likvidácii rakiet

27.10.2018 09:45

Rusku sa nepodarilo v piatok presadiť návrh, aby Valné zhromaždenie OSN prerokovalo rezolúciu vyjadrujúcu podporu zachovaniu zmluvy o likvidácii rakiet a odsudzujúcu rozhodnutie amerického prezidenta Donalda Trumpa od nej odstúpiť. Informovala o tom v sobotu agentúra AP.

Návrh, aby sa ruskou rezolúciou na podporu Zmluvy o likvidácii rakiet stredného a kratšieho doletu (INF) zaoberal odzbrojovací a bezpečnostný výbor Valného zhromaždenia neschválili. Za hlasovalo 31 krajín, proti bolo 55 a ďalších 54 sa hlasovania zdržalo.

Zástupca riaditeľa ruského úradu pre nešírenie jadrových zbraní a kontrolu zbrojenia Andrej Belousov uviedol, že výsledku hlasovania nerozumie. Podľa Belousovova sa Moskva „snažila vyslať vážny signál americkým politickým kruhom o nebezpečnosti kurzu, pre ktorý sa rozhodla súčasná (americká) vláda“.

Robert Wood, Stály predstaviteľ USA pri Konferencii o odzbrojení v Ženeve, nazval ruský návrh „veľmi spolitizovanou rezolúciou“, ktorá navyše nebola podaná v rámci lehoty výboru včas.

#Zmluva o likvidácii rakiet stredného a kratšieho doletu #Rusko #OSN #jadrová zmluva #Donald Trump
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
33,9
Srdce farebné gerbery

Srdce farebné gerbery

23,99
Amore biele ľalie

Amore biele ľalie

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk