KĽDR pohrozila budovaním jadrového arzenálu, ak USA nezrušia sankcie

03.11.2018 09:03
Kim Čong-un
Kim Čong-un. Autor: ,

Severná Kórea v piatok pohrozila, že by mohla obnoviť štátnu politiku budovania svojho jadrového arzenálu, ak Spojené štáty nezrušia ekonomické sankcie uvalené na Pchjongjang. Informovala o tom v sobotu agentúra AP.

Podľa vyhlásenia severokórejského rezortu diplomacie by sa Pchjongjang mohol vrátiť k svojej politike súčasného budovania jadrových síl a ekonomického rozvoja, ak Spojené štáty nebudú ochotné zmeniť svoj postoj k sankciám.

Vyhlásenie, ktoré ministerstvo zahraničných vecí KĽDR zverejnilo v piatok večer, prišlo podľa AP v čase určitého napätia medzi USA a Južnou Kóreou ohľadom využívania sankcií a nátlaku ako prostriedkov, ktoré majú donútiť KĽDR úplne opustiť svoj jadrový program.

Južná Kórea v októbri prehodnotila svoj návrh na zrušenie niektorých jednostranných sankcií uvalených na KĽDR s cieľom vytvoriť priestor pre diplomatické rokovania s Pchjongjangom.

Na prípadný návrh na zrušenie sankcií zo strany Soulu totiž americký prezident Donald Trump reagoval slovami, že Južná Kórea „nemôže robiť nič“ bez súhlasu Washingtonu.

#Donald Trump #Južná Kórea #KĽDR
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
29,99
Perla červený amarylis

Perla červený amarylis

34,99
Sweet žlté ruže

Sweet žlté ruže

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk