Dovoz a vývoz marihuany do a z Kanady sú stále trestné, tvrdí ministerstvo zahraničia

Dovoz a vývoz marihuany do a z Kanady sú napriek legalizácii jej predaja a rekreačného užívania v krajine stále trestným činom. Na svojej stránke na to Slovákov upozorňuje Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR. Platí to aj v prípade, že človek cestuje z alebo do krajiny, v ktorej je droga legalizovaná, prípadne dekriminalizovaná.

04.11.2018 17:26
debata (1)

„Zároveň upozorňujeme, že pravidlá predaja/užívania marihuany sa líšia v závislosti od konkrétnej provincie. Je na zodpovednosti cestujúceho, aby poznal súvisiace zákonné úpravy provincie, v ktorej sa práve nachádza alebo do ktorej cestuje,“ píše rezort diplomacie. Dodáva, že riadenie vozidiel pod vplyvom marihuany je trestným činom rovnako ako v prípade alkoholu.

V celej Kanade s 37 miliónmi obyvateľov sa 17. októbra otvorilo najmenej 111 legálnych obchodov s marihuanou. Kanaďania si môžu objednať marihuanové produkty aj prostredníctvom webových stránok, ktoré spravujú samotné provincie alebo súkromní obchodníci, a pošta im ich doručí. Kanada sa tak stala po Uruguaji druhou krajinou na svete s legálnym predajom marihuany na trhu povoleným štátom.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #marihuana
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy