Extrémne počasie v Taliansku si vyžiadalo 35 obetí

08.11.2018 13:16
taliansko, počasie, búrka, loď, čln, pobrežie
Spúšť, ktorú po sebe zanechalo vyčínanie počasia v Taliansku. Autor: ,

Počet obetí búrok a záplav, ktoré sužovali Taliansko hlavne minulý týždeň, sa zvýšil na 35. V blízkosti sicílskej metropoly Palermo sa dnes našlo telo 41-ročného detského lekára, ktorý bol nezvestný od minulej soboty, informovala dnes agentúra APA.

Mŕtve telo nezvestného sa našlo po niekoľkodňovej pátracej akcii. Lekár išiel podľa talianskych médií automobilom do nemocnice v Palerme, keď jeho vozidlo strhla voda z rozvodnenej rieky. Telo sa našlo v blízkosti vinice v obci Roccamena južne od Palerma.

Podľa APA tak počet obetí posledných búrok na Sicílii stúpol na 13 a v celom Taliansku na 35. Medzi sicílskymi obeťami je aj deväť členov jednej rodiny, ktorú prekvapila veľká voda v ich vidieckom dome neďaleko Palerma.

Takmer celé Taliansko sužovali od konca októbra veľmi silné dažde a búrky, vietor miestami dosahoval rýchlosť až 180 kilometrov za hodinu. Civilná obrana opísala vlnu búrok ako jednu z najzložitejších meteorologických situácií za posledných šesťdesiat rokov. Na severe krajiny smršť doslova rúbala lesy a niektoré dediny odrezali od sveta zosuvy pôdy.

#Taliansko #extrémne počasie #búrky
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
42,99
Elite červené ruže dve srdiečka

Elite červené ruže dve srdiečka

169,99
Amore červené ruže Moet Chandon

Amore červené ruže Moet Chandon

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk