Sýrski vládni vojaci zabili v zóne prímeria 22 povstalcov

09.11.2018 09:47
Sýria náboje vojaci
Idlib a niektoré okolité regióny sú poslednou veľkou povstaleckou baštou v Sýrii, kde Ruskom podporovaná vláda opätovne dobyla mnohé oblasti. Autor: ,

Sýrske vládne sily zabili v noci na piatok 22 povstalcov neďaleko provincie Idlib. Ide o najkrvavejší podobný útok v oblasti, kde by sa malo uplatňovať nedávno dohodnuté prímerie. Informovala o tom tlačová agentúra AFP s odvolaním sa na mimovládnu organizáciu Sýrske pozorovateľské centrum pre ľudské práva (SOHR) so sídlom v Británii.

Boje prepukli, keď vládne sily ovládli stanovište vo vidieckej oblasti na severe susednej provincie Hamá, ktoré kontrolovala skupina Džajš al-Izzá.

Idlib a niektoré okolité regióny sú poslednou veľkou povstaleckou baštou v Sýrii, kde Ruskom podporovaná vláda opätovne dobyla mnohé oblasti, ktoré stratila od začiatku občianskej vojny v roku 2011.

Dohoda o vytvorení nárazníkovej demilitarizovanej zóny okolo povstaleckého územia prišla v septembri po tom, ako sýrska vláda sústredila svoje vojenské jednotky na severozápade krajiny pred očakávanou ofenzívou proti extrémistickým bojovníkom v Idlibe. Možnosť rozsiahlej ofenzívy však vyvolala obavy z humanitárnej krízy v tejto provincii, kde žijú tri milióny civilistov.

Rusko je hlavným vojenským podporovateľom sýrskej vlády v tejto už sedem rokov trvajúcej občianskej vojne, zatiaľ čo Turecko podporuje sýrsku opozíciu.

#sýrski povstalci #Sýria #Idlib
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
42,99
Elite červené ruže dve srdiečka

Elite červené ruže dve srdiečka

169,99
Amore červené ruže Moet Chandon

Amore červené ruže Moet Chandon

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk