Bombový útok v Mogadiše má už najmenej 53 obetí

, 09.11.2018 17:18, aktualizované: 10.11.2018 21:08
somálsko, výbuch
Fotografia zachytáva miesto výbuchu v Mogadiše, kde vybuchli štyri autá. Autor:

Počet obetí piatkového bombového útoku pred hotelom v somálskom hlavnom meste Mogadišo stúpol na 53 a vyše sto osôb utrpelo zranenia. Informovali o tom v sobotu zdravotníci a policajné zdroje. Policajný kapitán Muhammad Husajn uviedol, že mnohí z tých, čo prežili, utrpeli veľmi vážne zranenia, počet obetí tak môže ešte stúpnuť.

Najprv vybuchli tri autá, štvrté explodovalo po tom, čo na miesto prišli záchranári. Somálske bezpečnostné sily zastrelili štyroch ozbrojencov, ktorí sa neúspešne pokúsili vtrhnúť do hotela, dodal Husajn. Podľa neho išlo o samovražedné útoky, ktoré sa odohrali pri obvodovom múre hotela Sahafi, nachádzajúcom sa oproti budove polície.

Somálski policajti
		sa nachádzajú na
		mieste...
Fotografia zobrazujúca
		scenériu
		teroristického...
+2Fotografia
		zachytávajúca miesto výbuchu
		počas...

Podľa Husajna po výbuchoch zostalo veľa obetí, medzi mŕtvymi je aj manažér hotela. „Ulica bola preplnená ľuďmi a autami, telá boli všade. Niektorí ľudia zomreli v dôsledku streľby,“ vyjadril sa obchodník Husajn Nur, ktorého na pravej ruke zranil ľahko poranil šrapnel.

K útoku sa prihlásila teroristická skupina aš-Šabáb. Ako oznámili, stal sa hotel terčom ich útokov preto, že ho navštevujú predstavitelia somálskej vlády.

#teroristický útok #bombový útok #Mogadišo
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku