Bavorsko ocenilo štyroch Čechov za boj s cezhraničnou kriminalitou

09.11.2018 18:49

Bavorsko dnes ocenilo predstaviteľov českej justície a polície za spoluprácu v boji proti cezhraničnej kriminalite. Medailu v Bambergu prevzali pražská vrchná štátna zástupkyňa Lenka Bradáčová, najvyšší štátny zástupca Pavel Zeman, sudca pražského mestského súdu Michal Fridrich a riaditeľ národnej protidrogovej centrály Jakub Frydrych. V tlačovej správe o tom dnes informovalo bavorské ministerstvo spravodlivosti.

Medailu za zásluhy o bavorskú justíciu, ktorá sa udeľuje od roku 2001, odovzdal bavorský minister spravodlivosti Winfried Bausback štyrom predstaviteľom českej polície a justície v snahe oceniť česko-bavorskú spoluprácu v boji proti cezhraničnej kriminalite.

Podľa tlačovej správy si bavorské ministerstvo cení najmä boj proti obchodovaniu s drogami. Problém v česko-bavorskom pohraničí dlhodobo predstavuje predovšetkým pervitín, ktorý sa vyrába na českej strane a pašuje sa do Nemecka.

Dobrá spolupráca je ale podľa ministerstva s Českom aj v oblasti prenasledovania východoeurópskych zločineckých skupín, ktoré sa sústredia na krádeže automobilov. Podľa ministerstva sa v uplynulých rokoch podarilo odhaliť trasy vedúce z Bavorska cez Česko na východ Európy, po ktorých zlodeji kradnuté autá vozia, a zadržať aj rad páchateľov.

Slávnostnej ceremónie odovzdávania medailí sa v Bambergu zúčastnil aj český minister spravodlivosti Ján Kněžínek.

#polícia #Nemecko #Česko #Bavorsko
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
42,99
Elite červené ruže dve srdiečka

Elite červené ruže dve srdiečka

169,99
Amore červené ruže Moet Chandon

Amore červené ruže Moet Chandon

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk