Pre kauzu ihiel v jahodách zadržali podozrivú ženu

11.11.2018 15:33

Dva mesiace po prvom náleze ihiel na šitie v kupovaných jahodách zatkli v austrálskom štáte Queensland 50-ročnú ženu. Polícia oznámila, že ženu zadržali v nedeľu "po komplexnom a obsiahlom vyšetrovaní".

Vo večerných hodinách bude čeliť bližšie nešpecifikovaným obvineniam. Pred súd v Brisbane má predstúpiť v pondelok.

Úrady zaznamenali od septembra viac než sto takýchto prípadov, ktoré vyvolali v krajine znepokojenie. Prvé prípady sa objavili v štáte Queensland, než sa rozšírili aj do Nového Južného Walesu, Viktórie, Teritória austrálskeho hlavného mesta, Južnej Austrálie, Tasmánie i na Nový Zéland.

Pestovatelia a polícia predpokladajú, že tam už mohlo ísť aj o napodobňovanie. Vláda Queenslandu za informácie, ktoré by viedli k dolapeniu páchateľov, vypísala odmenu 100-tisíc austrálskych dolárov (61-tisíc eur). Jedného muža tam museli hospitalizovať po tom, čo takúto jahodu s ihlou zjedol.

Obchodné reťazce v reakcii na tieto prípady stiahli jahody z predaja a vláda zvýšila trestné sadzby za kontaminovanie potravín z 10 na 15 rokov väzenia.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Austrália #jahody #ihla
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku