Španielska katolícka cirkev priznala zneužívanie mladistvých kňazmi

Španielska katolícka cirkev v pondelok verejne priznala, že niektorí jej kňazi sexuálne zneužívali mladistvých. Informovala o tom agentúra DPA.

19.11.2018 23:23
debata (6)

„Cirkev si je úprimne vedomá niekoľkých druhov zneužívania a je pevne rozhodnutá s ním skoncovať,“ povedal predseda španielskej biskupskej konferencie Ricardo Blázquez na stretnutí biskupov v Madride.

„Rôzne podoby zneužívania zo strany biskupov, kňazov, príslušníkov duchovného a laického stavu spôsobujú obetiam vrátane mladých ľudí utrpenie, ktoré môže pretrvať do konca života a žiadna ľútosť ho nezmierni,“ povedal Blazquez.

Španielsky denník El País podľa DPA v októbri napísal, že zneužívanie zo strany cirkevných zamestnancov je v prevažne katolíckej krajine systematicky zatajované.

Pápež František zvolal na február 2019 summit vedúcich predstaviteľov katolíckej cirkvi z celého sveta, na ktorom sa má riešiť otázka prevencie sexuálneho zneužívania. Hlava katolíckej cirkvi zároveň musí riešiť sériu škandálov v spojitosti so zneužívaním v Čile, Austrálii a v Spojených štátoch amerických.

6 debata chyba
Viac na túto tému: #Španielsko #sexuálne zneužívanie detí #kňazi