Nemecká polícia nacvičovala rozsiahly zásah proti teroristom na letisku

Doposiaľ najrozsiahlejšie protiteroristické cvičenie v priestoroch letiska uskutočnila nemecká polícia v noci na stredu medzi Kolínom nad Rýnom a Bonnom. Simulovaný bol teroristický útok s islamistickým motívom, pri ktorom ťažko ozbrojení páchatelia strieľajú na cestujúcich z útočných pušiek a odpaľujú nálože, informovala tlačová agentúra DPA.

21.11.2018 11:22
debata (2)

Na medzinárodnom letisku Kolín nad Rýnom/Bonn nacvičovalo zásah približne 1000 príslušníkov spolkovej a kolínskej polície. Predstieraných útočníkov sa im podarilo premôcť v priebehu niekoľkých minút.

„Je dôležité, aby sme boli v prípade ozajstného útoku čo najlepšie pripravení,“ povedal prezident oblastného policajného riaditeľstva Wolfgang Wurm. Scenár použitý pri cvičení podľa neho vychádzal zo skúseností s teroristickými útokmi vo Francúzsku či Belgicku a na účastníkov pôsobil veľmi realisticky.

Hoci v súčasnosti nie sú žiadne konkrétne náznaky, že by sa v Nemecku chystal takýto útok, s podobnou situáciou treba rátať vzhľadom na „abstraktne zvýšenú“ úroveň ohrozenia terorizmom, uviedla DPA.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #Nemecko #cvičenie #teroristická hrozba