Na letisku v Prahe zadržali 76-ročného pašeráka kokaínu

26.11.2018 15:46

Sedemdesiatšesťročného muža z Českej republiky, ktorý prevážal viac než dva kilogramy kokaínu, zadržali pražskí colníci na letisku Václava Havla v Prahe. Senior drogy pašoval na trase Sao Paulo - Lisabon - Praha.

„Colníci objavili kontraband pri bežnej kontrole batožiny cestujúcich. Pašerákovu batožinu najprv podrobili kontrole röntgenom. Záujem colníkov vzbudilo podozrenie na dvojité dno v čiernom látkovom batohu,“ informovala hovorkyňa colníkov Šárka Miškovská. Následný test na prítomnosť drog potvrdil prítomnosť kokaínu. Colníci preto seniorov batoh rozobrali a vo dvoch tajných schránkach v ňom našli 2101,8 gramu drogy vrátane obalu.

„Či bola droga určená pre tuzemský trh, alebo mala pokračovať ďalej do zahraničia, je predmetom ďalšieho vyšetrovania,“ oznámila Miškovská s tým, že colníci odovzdali seniora Národnej protidrogovej centrále. Muž je teraz podozrivý z nedovolenej výroby a iného nakladania s omamnými a psychotropnými látkami a jedmi, uvádza portál iDNES.cz.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Česko #Praha #kokaín #pašovanie drog
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku