Výbuch si na čerpacej stanici v Taliansku vyžiadal dvoch mŕtvych

Dvaja ľudia zahynuli a najmenej desať ďalších utrpelo zranenia pri výbuchu, ku ktorému došlo v stredu na čerpacej stanici severovýchodne od talianskej metropoly Rím. S odvolaním sa na miestnych hasičov i políciu o tom informovala agentúra AFP.

05.12.2018 19:11
Taliansko, explózia, výbuch, cisterna, oheň, hasič Foto: ,
Explózia nastala, keď cisternové vozidlo prevážajúce horľavú kvapalinu prečerpávalo pohonné hmoty.
debata

Explózia podľa správ talianskych médií nastala, keď cisternové vozidlo prevážajúce horľavú kvapalinu prečerpávalo pohonné hmoty. Došlo k nej na stanici pri diaľnici Salaria zhruba 30 kilometrov severovýchodne od talianskeho hlavného mesta.

„Zomrel hasič, rovnako ako aj civilista,“ informoval na Twitteri taliansky hasičský zbor. Antonio Mannoni, šéf polície v Rieti, ktoré je k zmienenej stanici najbližším mestom, uviedol, že zranenia utrpelo desať ľudí, z ktorých dvaja sú vo vážnom stave.

Prepravu zranených do nemocníc v Ríme zaistili sanitky i tri vrtuľníky. Na záberoch talianskej televízie je vidieť, že oheň sa už hasičom podarilo dostať pod kontrolu.

Diaľnica Salaria, ktorá spája Rím s prístavným mestom Porto d'Ascoli pri Jadranskom mori, bola po nehode uzatvorená v oboch smeroch.

debata chyba
Viac na túto tému: #Taliansko #výbuch #Rím