Indonézske úrady našli 16 tiel obetí nedeľňajšieho útoku papuánskych povstalcov

06.12.2018 06:58
papua, povstalci, útok
Indonézsky vojaci nesú rakvu s jedným zo zabitých počas útokov povstalcov. Autor: ,

Indonézske bezpečnostné zložky našli telá 16 obetí nedeľňajšieho útoku papuánskych separatistov v provincii Západná Papua. Informovala o tom vo štvrtok agentúra AFP odvolávajúca sa na armádu.

Útok, ktorý si vyžiadal životy stavebných robotníkov, bol jeden z najhorších v nepokojnej indonézskej provincii Západná Papua za posledné roky. Telá podľa armády prevezú do mesta Timika z odľahlého okresu Nduga, hornatého regiónu, kde k útoku došlo.

Obete ešte neidentifikovali a ozbrojené zložky neposkytli informácie o tom, akým spôsobom boli usmrtené. Podľa jedného svedka separatisti zabili najmenej 19 ľudí, pričom niektorých popravili zastrelením alebo im podrezali hrdlá. Miestne médiá hovorili o 24 až 31 obetiach.

Región Papua na východe krajiny je považovaný za baštu separatistov, ktorí sa vzpierajú indonézskej vláde už takmer 50 rokov.

Indonézska vláda vedie v snahe spacifikovať nepokojnú provinciu už niekoľko desaťročí politiku osídľovania Papuy osadníkmi z Jávy a iných častí Indonézie, a zároveň intenzívne investuje do rozvoja miestnej infraštruktúry.

#Papua #povstalci
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
14,99
Flower box vintage srdce "S" červená ruža

Flower box vintage srdce "S" červená ruža

24,99
Sweet farebné alstromérie

Sweet farebné alstromérie

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk