Trump znova kritizoval Parížsku dohodu o zmene klímy

Americký prezident Donald Trump v sobotu znova kritizoval Parížsku dohodu o boji proti klimatickej zmene, informovala agentúra AFP. Protivládne protesty v hlavnom meste Francúzska podľa Trumpa potvrdzujú správnosť jeho rozhodnutia dohodu odmietnuť.

08.12.2018 17:05
Trump Argentina G20 Summit Foto: ,
Donald Trump.
debata (16)

„Parížska dohoda pre Paríž nefunguje. Protesty a výtržníctvo sú po celej krajine,“ oznámil Trump na Twitteri.

„Ľudia nechcú platiť veľké sumy peňazí, najmä nie krajinám tretieho sveta (ktoré majú pochybné vedenie), s cieľom, že možno pôjdu na ochranu životného prostredia,“ povedal.

Americký prezident sa už v utorok 4. decembra kriticky vyjadril o tejto dohode, ktorá podľa neho dvíha ceny energie pre zodpovedné krajiny, zatiaľ čo prehliada niektorých spomedzi najhorších znečisťovateľov.

Plnenie cieľov parížskej klimatickej dohody je jednou z tém 24. konferencie OSN o klimatickej zmene (COP 24) v poľských Katoviciach, ktorá sa začala minulú nedeľu a potrvá do 14. decembra.

Parížska dohoda bola uzavretá v roku 2015 so zámerom obmedziť emisie tzv. skleníkových plynov po roku 2020 a nadviazať tak na starší Kjótsky protokol, dohodnutý v roku 1997. Trump v roku 2017 oznámil, že Spojené štáty od Parížskej dohody odstupujú.

16 debata chyba
Viac na túto tému: #Donald Trump #Parížska dohoda
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy