V Stredočeskom kraji havaroval záchranársky vrtuľník

Neďaleko mesta Dobříš v Stredočeskom kraji havaroval v sobotu nadránom záchranársky vrtuľník. Podľa informácií portálu iDNES.cz sa tak stalo pri pristávaní na miestnom ihrisku. Nikomu zo štvorčlennej posádky sa nič nestalo.

15.12.2018 11:29
debata (5)

Na mieste zasahujú všetky zložky Integrovaného záchranného systému. Nehoda sa stala v obci Stará Huť, ktorá leží asi dva kilometre od Dobříša. K nehode podľa tlačovej hovorkyne pražskej záchrannej služby Jany Poštovej došlo pred piatou hodinou ráno. Vrtuľník letel k pacientovi, ktorého zrazil vlak. O mimoriadnej udalosti informovali České dráhy na Twitteri.

„Pacienta, pre ktorého pôvodne záchranná služba letela, si prevzali do starostlivosti kolegovia zo stredných Čiech,“ povedala hovorkyňa. „Nikto z posádky nebol zranený,“ doplnila.

Havaroval vrtuľník Krištof 01. Štandardne je posádka obsadená štyrmi ľuďmi. Dvoma pilotami, jedným záchranárom a jedným lekárom. Hovorkyňa Policajného prezídia Eva Kropáčová iDNES.cz povedala, že stroj pri pristávaní zavadil vrtuľou o kovovú konštrukciu na miestnom futbalovom ihrisku. Okolnosti nehodu sú predmetom vyšetrovania.

5 debata chyba
Viac na túto tému: #Česko #nehoda vrtuľníka