Veľké krúpy ničili v Sydney domy i autá

Austrálske Sydney vo štvrtok zasiahlo silné krupobitie, ktoré spôsobilo značné škody na majetku. Krúpy veľké ako tenisové či golfové loptičky poškodili domy aj autá. Podľa austrálskeho meteorologického úradu bolo štvrtkové krupobitie najhoršie za ostatných 20 rokov.

21.12.2018 13:19
Austrália, Sydney, krúpy Foto: ,
Krúpy veľké ako tenisové či golfové loptičky poškodili v Sydney domy aj autá.
debata

Niektoré krúpy, ktoré spadli v západnom Sydney a na jeho predmestiach, mali priemer päť až osem centimetrov. Ľudia na sociálnych sieťach zverejnili fotky škôd, ktoré krupobitie napáchalo, vrátane preliačených karosérií na autách či prasknutých čelných skiel. Na niektorých fotkách zase bolo vidno, ako krúpy pokryli zem a napriek tomu, že je v Austrálii leto, vytvorili „zimnú krajinu“.

Poisťovacia rada Austrálie (Insurance Council of Australia) zaznamenala v piatok viac ako 25-tisíc žiadostí o poistné plnenie, pričom tri štvrtiny z nich sa týkajú škôd na automobiloch. Predpokladá sa, že počet žiadostí ešte stúpne.

Záchranné služby v štáte Nový Južný Wales informovali, že počas nočnej búrky dostali stovky telefonátov. Ich hovorca Christopher Mawn uviedol, že mnohé sa týkali domov, ktoré mali pre krupobitie neobývateľné izby, a zrútení stropov.

debata chyba
Viac na túto tému: #Austrália #sydney #krupobitie