Falošného katolíckeho kňaza v Španielsku odhalili po 18 rokoch činnosti

25.12.2018 16:06

Katolícka cirkev v Španielsku vylúčila zo svojich radov muža, ktorý sa viac než 18 rokov vydával za falošného kňaza.

Miguel Angel Ibarra sobášil i krstil najskôr v Kolumbii a potom na juhu Španielska, a to napriek tomu, že nebol vysvätený za kňaza. Cirkev uviedla, že sobáše, ktoré viedol, zostanú v platnosti, nie však sväté prijímania či spovede, ktoré si vypočul.

Na to, že je podvodník, sa podľa stanice BBC prišlo po tom, ako naňho v Kolumbii podali žalobu. Bližšie neuvedený žalobca tvrdí, že Ibarra si svoje dokumenty sfalšoval.

Po „dôkladnom vyšetrovaní“ sa zistilo, že nebol nikdy vysvätený za kňaza a teraz dostal príkaz vrátiť sa do Kolumbie, uviedli cirkevní predstavitelia v Španielsku.

Ibarra sa do Španielska presťahoval vlani v októbri a usadil sa v andalúzskom meste Medina-Sidonia, kde žije viac než 11-tisíc obyvateľov.

„Takéto udalosti môžu zatieniť prácu farníkov a vysvätených kňazov, ktorí slúžia cirkvi príkladným spôsobom každý deň,“ uviedla vo vyhlásení miestna diecéza.

Nejde o prvý prípad, keď niekoho odhalili, že sa neprávom vydáva za katolíckeho kňaza. V roku 2008 sa zistilo, že muž, ktorý nebol vysväteným kňazom, prijímal spovede veriacich v Bazilike sv. Petra vo Vatikáne. Mával oblečené kňazské rúcho, ale odhalili ho po tom, ako talianske úrady preverili jeho doklady.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Španielsko #kňaz #katolícka cirkev
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku