Tropická búrka Pabuk zasiahla thajské pobrežie

04.01.2019 10:48
Thajsko, tropická búrka pabuk, vedenie, auto, dážď
Tropická búrka Pabuk v piatok (4.1.) popoludní tamojšieho času udrela na pobreží provincie Nakhon Si Thammarat a pokračuje smerom na západ. Silný vietor už stihol vyvrátiť elektrické vedenie. Autor: ,

Tropická búrka Pabuk v piatok zasiahla východné pobrežie južného Thajska, kam priniesla dážď a silný vietor. Búrka, ktorú sprevádza vietor s rýchlosťou 70 kilometrov za hodinu, v piatok popoludní tamojšieho času udrela na pobreží provincie Nakhon Si Thammarat a pokračuje smerom na západ rýchlosťou 20 kilometrov za hodinu.

Informoval o tom generálny riaditeľ thajského Meteorologického úradu Phuwieng Prakhammintara s tým, že počas noci v oblasti očakávajú aj prívalové dažde a záplavy.

Počas piatka pritom zaplavenými ulicami provincie Nakhon Si Thammarat jazdili dodávky, z ktorých vyzývali obyvateľov, aby opustili svoje domovy. „Ak ste ešte vnútri, prosíme, ozvite sa a pomôžeme vám. Nemôžete tu zostať, je to príliš nebezpečné,“ ozývalo sa z reproduktorov.

I keď dážď a silný vietor by mali zasiahnuť viac ako tucet ďalších provincií, najhoršiu situáciu úrady očakávajú v Nakon Si Thammarat a Surat Thani, kde sa nachádzajú aj obľúbené dovolenkové ostrovy Koh Samui, Koh Tao a Koh Phangan.

Meteorologický úrad tiež upozornil, že v oblasti Thajského zálivu, na východnom pobreží, hrozia troj- až päťmetrové vlny, zatiaľ čo Andamanské more môže západné pobrežie bičovať vlnami do výšky dvoch až troch metrov.

V súvislosti s búrkou úrady dočasne pozastavili trajektovú dopravu v Thajskom zálive a tiež zrušili lety do Nakhon Si Thammarat a Koh Samui. Pláže na Koh Samui lemujú červené vlajky, ktoré majú ľudí varovať, aby nešli do mora a zároveň tam hliadkuje polícia.

#tropická búrka #Thajsko
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku