Mayová varuje: Kritici dohody riskujú poškodenie demokracie a ekonomiky Británie

Britská premiérka Theresa Mayová varovala kritikov jej dohody o brexite, že odmietaním jej plánu ohrozujú kvalitu demokracie v Británii a jej ekonomiku.

06.01.2019 15:36
14

Mayová napísala v komentári v britských nedeľných novinách Mail on Sunday, že plán odchodu Spojeného kráľovstva z Európskej únie, ktorý vyrokovala s predstaviteľmi EÚ, je jediný spôsob, ako si ctiť výsledok referenda z roku 2016, ochrániť pracovné miesta a poskytnúť ľuďom a firmám istotu.

Premiérka bola nútená odložiť v decembri hlasovanie v britskom parlamente o jej dohode o brexite, keď bolo jasné, že jej plán nemá dostatočnú podporu medzi zákonodarcami a že ho odmietnu. Zákonodarcovia začnú znovu debatovať o 585-stranovej dohode o brexite v stredu 9. januára, ešte pred hlasovaním o nej, ktoré je naplánované na týždeň od 14. januára, pripomenula v nedeľu tlačová agentúra AP.

Konzervatívna líderka Mayová údajne zvažuje, že zákonodarcom ponúkne ústupky v záležitosti takzvanej írskej poistky (backstop) – čo je opatrenie zamerané na to, aby sa zabránilo vzniku tvrdej hranice medzi Írskou republikou, teda členskou krajinou EÚ, a Severným Írskom, ktoré je súčasťou Spojeného kráľovstva a odchádza z únie.

Spojené kráľovstvo má z EÚ vystúpiť 29. marca.

14 debata chyba
Viac na túto tému: #Veľká Británia #Brexit #Theresa Mayová
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy