Brexit nebude? Britský minister zahraničia Hunt to nevylúčil

11.01.2019 10:48
Jeremy Hunt
Šéf britskej diplomacie Jeremy Hunt. Autor: ,

Je možnosť, že Británia z Európskej únie neodíde. Vyhlásil to dnes britský minister zahraničia Jeremy Hunt. Podľa neho by takáto možnosť mohla nastať v prípade, že poslanci budúci týždeň odmietnu brexitovú dohodu, čo by mohlo viesť k ochromeniu krajiny.

Británia, ktorá je piatou najväčšou ekonomikou sveta, má z EÚ odísť 29. marca. Hrozí však, že pôjde o odchod neusporiadaný, pretože rozvodovú dohodu, ktorú s Bruselom dohodla premiérka Theresa Mayová, poslanci budúci týždeň pravdepodobne odmietnu.

"Pokiaľ bude táto dohoda odmietnutá, je pravdepodobnejšie, že sa vystavíme riziku brexitové paralýzy, a ak to nastane, nikto nevie, čo by sa mohlo stať. Veľké riziko a obavy ľudí spočívajú v tom, že v skutočnosti nedostojíme tomu, pre čo ľudia hlasovali , "povedal Hunt televízii Sky News.

V inom rozhovore Hunt poznamenal, že parlament, v ktorom vládna Konzervatívna strana nemá väčšinu, pravdepodobne nepripustí, aby krajiny z EÚ odišla bez dohody. „Myslím, že teraz sa javí oveľa menej pravdepodobné, že by parlament pripustil výsledok bez dohody,“ povedal Hunt BBC.

VIDEO: Rastislav Káčer, niekdajší veľvyslanec Slovenska v USA a Maďarsku, vo videu TV Pravda hovorí, že pravdepodobnosť, že brexit sa neudeje, sa každým dňom zvyšuje.

#Veľká Británia #EÚ #Brexit
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
29,99
Flower box červená kocka "L" farebné minigerbery

Flower box červená kocka "L" farebné minigerbery

29,99
Flower bag farebné karafiáty

Flower bag farebné karafiáty

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk