Pri havárii lietadla pri Teheráne zahynulo 13 ľudí

Životy 13 ľudí si vyžiadala ráno havária vojenského nákladného lietadla, ktorého posádka sa snažila núdzovo pristáť pri iránskom hlavnom meste Teherán. Iránska armáda to uviedla vo vyhlásení, ktoré citovala tlačová agentúra AFP.

14.01.2019 09:26 , aktualizované: 13:07
Irán lietadlo havária Foto: ,
Záchranné zložky zasahujú na predmestí iránskej metropoly Teherán, kde sa zrútil nákladný Boeing 707.
debata (1)

Lietadlo typu Boeing 707 prepravujúce mäso z kirgizskej metropoly Biškek počas pristávania na letisku Fath západne od Teheránu minulo koniec dráhy, narazilo do múru a vznietilo sa. Podľa armádneho vyhlásenia zahynulo „13 z členov posádky“.

„Nákladný Boeing 707 vezúci mäso vzlietol z kirgizského hlavného mesta Biškek a núdzovo pristál toto ráno na letisku vo Fathu,“ napísala armáda vo vyhlásení zverejnenom na svojej webovej stránke. Letisko Fath sa nachádza v provincii Alborz, východne od Teheránu. „Počas pristávania skĺzlo z pristávacej dráhy a keď narazilo do múru na konci dráhy, začalo horieť,“ spresnila armáda vo vyhlásení, z ktorého citovala tlačová agentúra AFP.

Tlačová agentúra Fars, ktorá je považovaná za blízku armáde, v predošlých správach uvádzala, že v lietadle sa nachádzalo 16 ľudí, pričom zostal nažive len palubný technik.

Zábery z miesta havárie podľa AFP zachytávajú obhorené zvyšky trupu lietadla, nalakovaného vo farbách iránskych vzdušných síl. Predná časť zostala zrejme zaborená do steny domu, zatiaľ čo iné časti vraku, ako je podvozok či prúdový motor, boli roztrúsené okolo. K objasneniu okolností havárie by mal prispieť obsah tzv. čiernej skrinky lietadla, ktorú sa podarilo nájsť v troskách, uviedol pre agentúru Tasním guvernér provincie Alborz, na ktorej území sa letisko Fath nachádza, Azízolláh Šahbází.

Iránske médiá už skôr informovali, že k nešťastiu došlo v zlom počasí počas pristávania.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Irán #pád lietadla