Z Egypta vyhostili ďalšieho Nemca pre údajné kontakty s islamistami

Egyptské úrady vyhostili v pondelok ráno nemeckého tínedžera, ktorý podľa nich prišiel do krajiny s úmyslom pripojiť sa k militantom z Islamského štátu (IS), bojujúcim s bezpečnostnými silami na Sinajskom polostrove.

14.01.2019 11:12
islamský štát, sýria, militanti, bojovníci,... Foto:
Bojovníci tzv. Islamského štátu.
debata (3)

Obyvateľa mesta Giessen posadili do lietadla smerujúceho do jeho vlasti. Úrady uviedli, že ho zatkli 17. decembra na letisku v Luxore, keď polícia u neho našla mapy Sinaja a kompas.

Pri jeho vypočúvaní sa preukázalo, že schvaľuje ideológiu IS a bol v kontakte s členmi tejto militantnej skupiny. Predstavitelia úradov poskytli tieto informácie pod podmienkou anonymity, pretože neboli oprávnení hovoriť s novinármi.

Zdroje z prostredia jeho rodiny však pre agentúru DPA uviedli, že 18-ročný mladík, ktorý má nemecké aj egyptské občianstvo, cestoval do Egypta v polovici decembra s úmyslom navštíviť svojho starého otca v Káhire po tom, ako strávi nejaký čas v Luxore.

Za jeho prepustenie sa na internete spustila petícia. Podpísali ju desaťtisíce ľudí, ktorí vyzvali nemeckého ministra zahraničných vecí Heika Maasa, aby začal v tejto veci vyjednávať.

Agentúra AP pripomína, že ide o druhého nemeckého občana, ktorého deportovali z Egypta pre údajné kontakty s islamistami. Minulý týždeň úrady vyhostili 23-ročného obyvateľa Göttingenu.

3 debata chyba
Viac na túto tému: #Nemecko #Egypt #vyhostenie #Islamský štát
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy