Česká polícia zadržala dvoch podozrivých z vraždy pumpárky v Nelahozevsi

Českí kriminalisti zadržali v noci na utorok dvoch podozrivých z vraždy predavačky na benzínovej stanici v stredočeskej obci Nelahozeves z 3. decembra 2018. Policajti zadržali jedného v obci Vojkovice v okrese Mělník a druhého v meste Kralupy nad Vltavou. Informoval o tom spravodajský portál Novinky.cz s odvolaním sa na server Aktu.cz.

15.01.2019 11:22
debata (1)

Policajný hovorca Zdeňek Chalupa uviedol, že polícia poskytne viac informácií v stredu o 14.00 h na tlačovej konferencii.

Kriminalisti a zásahová jednotka podnikli akciu podľa Aktu.cz v pondelok neskoro večer vo Vojkoviciach, kde zadržali 30-ročného muža. Policajti zadržali aj ďalšiu osobu, a to v Kralupoch nad Vltavou. Vek ani pohlavie zadržaných však kriminalisti zatiaľ nepotvrdili.

Dvojicu podozrivých zachytila bezpečnostná kamera a podľa toho ich kriminalisti zadržali. Dvojica si z benzínovej stanice odniesla pokladnicu a cigarety. Podľa skorších informácií mohli byť páchateľmi muža a žena, ale aj dvaja muži.

Polícia preverila od vraždy stovky rôznych oznámení a poznatkov. Identifikovala takisto batoh, ktorý mal na sebe jeden z podozrivých, a ukázalo sa, že nie je úplne bežný – nosia ho predovšetkým vyznávači skate módy.

Vyšetrovatelia zverejnili po vražde dva videozáznamy s podozrivými. Neďaleko miesta činu sa našla tiež odhodená kukla.

Ako Novinky.cz informovali už skôr, tri týždne pred lúpežou na benzínovej pumpe sa podobný prípad stal na pumpe o šesť kilometrov ďalej v obci Červená Lhota. Lupiči boli zamaskovaní a mali zbraň. Súvislosť medzi prípadmi však polícia nepotvrdila.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Česko #vražda #benzínová pumpa #Polícia ČR