V Poľsku sa pri hraniciach s ČR objavila atypická forma choroby šialených kráv

04.02.2019 21:02

Poľsko ohlásilo prípad atypickej formy takzvanej choroby šialených kráv (BSE) na farme blízko hranice s Českou republikou. Informovala o tom v pondelok Svetová organizácia pre zdravie zvierat (OIE) s odvolaním na poľské ministerstvo poľnohospodárstva.

Prípad atypickej nákazy bovinnej spongiformnej encefalopatie (BSE) podľa medzinárodnej organizácie zistili v poľskom meste Mirsk, ktoré leží severovýchodne od českého mesta Liberec, informoval spravodajský server Novinky.cz.

Atypický prípad BSE sa môže objaviť v akomkoľvek stáde, ale s malou pravdepodobnosťou, a jeho výskyt nemá žiadny vplyv na zmenu hodnotenia rizika BSE v Poľsku, uviedla OIE. Posledný známy prípad choroby šialených kráv v Poľsku je z marca 2013.

TV Pravda: VIDEOKOMENTÁR k potravinovým škandálom: Chamtivosť nepozná národnosť.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Poľsko #Česko #dobytok #choroba šialených kráv
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku