Požiar budovy v Paríži neprežilo desať ľudí

05.02.2019 06:24, aktualizované: 13:00
Francúzsko Paríž požiar obytný dom
Na snímke parížskeho hasičského zboru plamene šľahajú z okien na vrchných poschodiach pri katastrofálnom požiari obytného domu v parížskom 16. obvode. Autor: ,

Najmenej desať obetí na životoch si vyžiadal požiar, ktorý zachvátil v noci na utorok obytný dom vo francúzskej metropole Paríž. Informovala o tom agentúra AFP s odvolaním sa na prokuratúru a hasičov.

Úrady už skôr upozornili, že počet mŕtvych môže stúpať. Záchranári stále prehľadávajú najvyššie poschodia osempodlažnej budovy, ktorá sa nachádza v 16. parížskom obvode.

Polícia začala vyšetrovanie možného trestného činu podpaľačstva s následkom smrti a zatkla 40-ročnú ženu bývajúcu v tomto dome. Podľa francúzskeho ministra vnútra Christopha Castanera je o nej známe, že mala v minulosti duševné problémy. Žena je podozrivá z toho, že v čase požiaru sa snažila podpáliť neďaleko zaparkované auto. Bola údajne opitá a svoje činy odôvodňovala ako dôsledok susedského konfliktu, uviedla spravodajská stanica BBC s odvolaním sa na policajné zdroje.

Záchranári podľa Castanera ošetrili po požiari 36 ľudí, ktorí utrpeli „relatívne“ ľahké zranenia. Medzi zranenými je aj osem hasičov, uviedla agentúra AP, podľa ktorej ide o najtragickejší požiar v Paríži od apríla 2005, keď si požiar v hoteli neďaleko budovy slávnej opery vyžiadal 24 ľudských životov.

Požiar vypukol okolo 01.00 h a niektorí obyvatelia utiekli pred dymom a plameňmi na strechy susedných domov, odkiaľ ich hasiči zachraňovali pomocou rebríkov. Zasahujúce zložky preventívne evakuovali aj dve priľahlé budovy.

V ranných hodinách bolo na mieste požiaru približne 200 hasičov, ktorí okrem samotného hasenia ošetrovali zranených. Viacero ulíc v okolí medzitým uzavrela polícia. Požiar sa po niekoľkých hodinách podarilo uhasiť.

Budova sa nachádza na Erlangerovej ulici pri Boulonskom lesíku, v jednej „módnych“ štvrtí Paríža vyhľadávaných turistami. V tom istom parížskom obvode sa nachádzajú známe štadióny, ako aj mnohé obchody a luxusné reštaurácie.

#požiar #paríž
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku