Nie je jasné prečo, avšak podľa denníka sa tým zvyšuje pravdepodobnosť, že Fedotov v Británii zostal minimálne niekoľko dní po použití armádneho jedu novičok proti Skripaľovi. „Stále sa môže pohybovať po Británii,“ povedal denníku nemenovaný zdroj. Zostať mohol preto, že zistil, že Skripaľ pokus o otravu prežil.
Fedotov falošný pas sa líšil len niekoľkými číslami od dokladov Alexandra Petrova a Ruslana Boširova. Podobal sa tiež tomu, ktorý používal iný agent GRU Eduard Šišmakov, obvinený z podielu na neúspešnom pokuse o puč v Čiernej Hore. Neskôr vyšlo najavo, že Petrov a Boširov boli v skutočnosti Alexander Miskin a Anatolij Čepiga, obaja vyšší dôstojníci GRU.
Pravá identita ani úloha Fedotova v travičskom pokuse doteraz nebola objasnená. Podľa jednej z teórií bol tým, kto z Ruska priviezol látku novičok a odovzdal ju obom kolegom z GRU. Kým Miskin a Čepiga boli zachytení priemyselnými kamerami v deň útoku, snímka Fedotova chýba, lebo pravdepodobne do Salisbury, kde sa pokus o otravu odohral, nikdy neodišiel. Predtým sa tiež pracovalo s verziou, že Fedotov bol v Anglicku na prieskumnej misii, ktorá mala monitorovať pohyb Skripaľa, ktorý britskej rozviedke MI6 predával informácie o ruských tajných službách.
Podľa ruského serveru Fontanka.ru v archívoch, databázach či na sociálnych sieťach nie sú po Fedotovovi žiadne stopy. Na svoje meno v Rusku nevlastní žiadny majetok, vozidlo ani telefón. Podľa záznamov agent navštívil Spojené kráľovstvo v roku 2016, 2017 a 2018. S Miskinom letel aj do Českej republiky, podľa britského denníka očividne s úmyslom sledovať Skripaľa, ktorý údajne odovzdával informácie českým tajným službám. Je možné, že plukovník Skripaľ, ktorý žil po výmene odhalených špiónov v roku 2010 v Británii, bol cieľom agentov GRU aspoň štyri roky.