Češka tri roky žila v byte s mŕtvou matkou

07.02.2019 16:41

Žena zo západných Čiech bývala tri roky v panelákovom byte so svojou mŕtvou matkou. Prišlo sa na to, až keď sama zomrela.

Prípad, ktorý vyšetruje karlovarská polícia, sa udial v Chodove v okrese Sokolov, neveľkom meste so zhruba 13 500 obyvateľmi. Informovala o tom TV Nova.

„Preverujeme úmrtie dvoch žien v byte v panelovom dome v Chodove. Telo jednej zo žien bolo už v mumifikovanom stave. Predbežne bolo zistené, že k jej úmrtiu došlo približne pred troma rokmi,“ uviedla hovorkyňa krajskej polície Kateřina Krejčí.

Mumifikovanú ženu, ktorá zomrela vo veku 94 rokov, objavili až v januári tohto roku, keď zomrela aj jej 61-ročná dcéra. U oboch zosnulých bola nariadená súdna pitva, ktorej predbežné výsledky vylúčili cudzie zavinenie.

Podľa televíznej stanice Nova sa dcéra zrejme nedokázala zmieriť so smrťou svojej matky, a preto si ju ponechala v posteli svojho bytu. Mumifikovanú mŕtvolu objavil až koroner pri obhliadke mŕtveho tela mladšej zo žien. Lekári oslovení stanicou Nova nevylúčili, že mladšia zo žien mohla trpieť psychickou poruchou.

Polícia preskúma, či tri roky nelegálne nepoberala dôchodok svojej matky. Je však pravdepodobné, že kriminalisti prípad nakoniec odložia ad acta vzhľadom na to, že k úmrtiu oboch žien došlo bez cudzieho zavinenia.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Česko
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku