EEAS: V Bruseli je teraz približne 250 čínskych a 200 ruských špiónov

09.02.2019 12:08

Približne 250 čínskych a 200 ruských špiónov pôsobí v súčasnosti v Bruseli, kde sídlia významné inštitúcie Európskej únie a NATO. Podľa nemeckého denníka Die Welt to uviedla Európska služba pre vonkajšiu činnosť (EEAS), ktorá pred aktivitami agentov zahraničných tajných služieb varovala európskych diplomatov aj predstaviteľov Severoatlantickej aliancie.

Európska služba pre vonkajšiu činnosť takisto diplomatov varovala pred návštevami určitých podnikov v európskej štvrti belgickej metropoly. Patrí medzi ne napríklad aj obľúbená steaková reštaurácia a kaviareň, ktoré sú v bezprostrednej blízkosti hlavnej budovy Európskej komisie.

Podľa bezpečnostnej služby EEAS čínski a ruskí agenti pracujú v Bruseli predovšetkým na veľvyslanectvách či v obchodných zastúpeniach svojich domovských krajín.

Počty špiónov z ďalších krajín, ako sú napríklad Spojené štáty, neboli zverejnené.

VIDEO: Špiónov je tu viac, komentoval pre TV Pravda na sklonku roka bezpečnostný poradca Andor Šándor

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#špionáž
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku