Česko by podľa šéfa diplomacie Petříčka mohlo prijať 14 sirôt zo Sýrie

19.02.2019 14:37

Šéf českej diplomacie Tomáš Petříček podporil v utorok návrh na prijatie 14 sirôt zo Sýrie, s ktorým prišla opozičná europoslankyňa Michaela Šojdrová. Informoval o tom server Novinky.cz.

„Myslím si, že Česko je dostatočne veľká krajina, ktorá by mohla pomôcť 14 malým deťom, ktoré si odskákali konflikt v Sýrii,“ povedal minister novinárom.

Prijatie sýrskych sirôt navrhla Michaela Šojdrová, ktorá v Európskom parlamente zastupuje opozičných ľudovcov. Tá od vlaňajšieho októbra opakovane navštívila Grécko a pôvodne navrhovala, aby ČR prijala 50 takýchto detí nachádzajúcich sa v tamojších utečeneckých táboroch.

Minulý týždeň Šojdrová svoj návrh zúžila na 14 sirôt bez sprievodu. Má aj zoznam týchto detí, ktorý vypracovala na základe svojich ciest do Grécka.

Petříček chce o ďalšom postupe v tejto veci diskutovať s ministrom vnútra a straníckym kolegom z ČSSD Janom Hamáčkom.

Premiér ČR a šéf hnutia ANO Andrej Babiš však označil celý návrh za nezmyselný a vyhlásil, že je lepšie pomáhať sirotám priamo v ich vlasti. Nedávno uviedol, že chce v rámci súkromnej iniciatívy vybudovať v Sýrii centrum pre osirelé deti.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Česko #Sýria #vojnové siroty #sýrski utečenci #Tomáš Petříček
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku