Labouristickú stranu opustila ďalšia poslankyňa

Hlavnú britskú opozičnú Labouristickú stranu opustila ďalšia poslankyňa. Joan Ryanová v utorok neskoro večer oznámila, že po štyroch desaťročiach v strane odchádza a pridá sa v parlamente k novosformovanej opozičnej skupine.

20.02.2019 06:32
Jeremy corbyn, británia, labouristi Foto: ,
Sedem britských poslancov oznámilo odchod zo strany už v pondelok. Nepáči sa im jej smerovanie pod vedením Jeremyho Corbyna (na snímke).
debata (2)

Podľa jej slov sa strana pod vedením Jeremyho Corbyna, dlhodobého podporovateľa Palestínčanov, nakazila „protižidovským rasizmom“. Ryanová zvýšila počet členov strany, ktorí opustili jej rady, už na osem.

Sedem britských poslancov oznámilo odchod zo strany už v pondelok. Nepáči sa im jej smerovanie pod vedením Corbyna, ktorý na čele labouristov stojí od roku 2015. Obviňujú ho zo slabej opozície voči plánom konzervatívnej vlády na odchod z Európskej nie, ako aj toho, že sa mu nepodarilo vykoreniť protižidovské predsudky v strane.

Hoci sú odštiepenci len zlomkom z 256-člennej poslaneckej základne strany, ide o najväčší odchod jej členov od roku 1981, keď ju opustili štyria poprední zákonodarcovia s cieľom vytvoriť Sociálnodemokra­tickú stranu.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #Veľká Británia #labouristi #Jeremy Corbyn