Vodca Kim Čong-un odcestoval vlakom do Vietnamu

Vlak so severokórejským vodcom Kim Čong-unom opustil v sobotu metropolu Kórejskej ľudovodemokratickej republiky Pchjongjang. Smeruje do vietnamského hlavného mesta Hanoj, kde by sa mal Kim v dňoch 27. a 28. februára stretnúť s americkým prezidentom Donaldom Trumpom a absolvovať oficiálnu návštevu Vietnamu.

23.02.2019 12:57
vietnam hanoj trump kim summit Foto: ,
Kim sa má v dňoch 27. a 28. februára stretnúť v Hanoji s americkým prezidentom Trumpom a absolvovať oficiálnu návštevu Vietnamu.
debata (9)

Informovala o tom agentúra TASS s odvolaním sa na bližšie nešpecifikovaný severokórejský diplomatický zdroj.

Vlak s Kim Čong-unom vypravili z Pchjongjangu okolo 17.00 h miestneho času (09.00 h SEČ) s tým, že do Vietnamu bude severokórejský vodca cestovať cez Čínu a do Hanoja by mal pricestovať dva dni pred summitom s Trumpom.

Severokórejské médiá zatiaľ o Kimovej oficiálnej návšteve Vietnamu ani o plánovanom stretnutí s Trumpom neinformovali, uviedla agentúra Jonhap.

Takmer 4 500 kilometrov dlhá cesta z Pchjongjangu do Hanoja, vedúca cez Peking a Lang Son, môže trvať osobným vlakom okolo 60 hodín.

Budúcotýždňové stretnutie bude nasledovať po historickom summite Trumpa a Kima, ktorý sa uskutočnil vlani v júni v Singapure. Išlo o prvé stretnutie lídrov USA a Severnej Kórey, ktoré sú fakticky stále vo vojne.

Kim Čong-un pricestoval na summit do Singapuru lietadlom požičaným od Pekingu. Do Číny obvykle cestuje v obrnenom vlaku.

9 debata chyba
Viac na túto tému: #Vietnam #Hanoj #summit Donalda Trumpa a Kim Čong-una