Porucha lietadla dočasne prerušila prevádzku britského letiska Stansted

Technické problémy štartujúceho lietadla ochromili na niekoľko hodín prevádzku londýnskeho letiska Stansted. Osem pasažierov utrpelo pri incidente z piatkového večera menšie zranenia, vyplýva z oznámenia letiska, o ktorom v sobotu informovali televízia Sky News a agentúra DPA.

02.03.2019 11:49
debata

Cestujúci hovorili o hlasnom rachote, keď začal stroj rakúskej leteckej spoločnosti Laudamotion zrýchľovať. Pasažierov ešte na štartovacej dráhe vyzvali, aby opustili lietadlo typu Airbus A320, ktoré malo s takmer 170 ľuďmi na palube letieť do Viedne.

Hovorca letiska oznámil, že lietadlo malo poruchu motora krátko po 20.00 h miestneho času. Všetky lety na Stanstede zastavili na približne tri hodiny, po ktorých prevádzku štvrtého najrušnejšieho letiska v Británii znova obnovili v plnom rozsahu.

Pasažieri na sociálnej sieti Twitter a v britských médiách vypovedali o situácii naháňajúcej strach. „Posádka kričala: Evakuovať, evakuovať,“ priblížil cestujúci Thomas Steer. „Môj priateľ otvoril núdzový východ a zošmykli sme sa po kĺzačke.“ Niekoľko starších ľudí sa pri tom podľa neho ľahšie zranilo a hneď ich ošetrili.

debata chyba
Viac na túto tému: #Veľká Británia #lietadlo #letisko #porucha #Stansted