Séria vyhrážok bola zaznamenaná v priebehu posledných mesiacov. V niektorých prípadoch sa ich pôvodcovia vyhrážali adresátom odpálením výbušnín alebo smrťou, v iných sa chválili tým, že majú k dispozícií strelné a biologické zbrane.
V časti emailov boli ako odosielatelia uvedení „Národno-socialistická ofenzíva“ a „Wehrmacht“, čo sú názvy odkazujúce na obdobie nacizmu. Iné boli podpísané skratkou „NSU 2.0“, čo odkazuje na neonacistickú teroristickú bunku, ktorá v rokoch 2000–2007 zavraždila v Nemecku desať ľudí.
Terčom hrozieb sa stala napríklad ľavicová poslankyňa Martina Rennerová, ktorej sa extrémisti vyhrážali zasielaním listových bômb a popravami ľudí na uliciach. Výhražný email podľa správ médií dostala aj populárna nemecká speváčka Helene Fischerová, ktorá vlani odsúdila rasisticky motivované násilnosti v saskom Chemnitzi.
Podobné emaily dostali aj súdy, orgány prokuratúry, daňové úrady, právnické komory a vydavateľstvá vo viacerých nemeckých mestách, ale napríklad aj Ústredná rada židov v Nemecku či letisko v Hamburgu.
Jazyk hrozieb rozosielaných z rôznych mailových adries po celej krajine je podľa polície podobný. Zatiaľ nie je známe, kto za nimi stojí, či ide o jednotlivca alebo skupinu.
Podľa stanice Deutsche Welle k rozosielaniu výhražných emailov dochádza od konca roka 2018. Berlínska prokuratúra v tejto súvislosti vyšetruje 78 prípadov, pri ktorých existuje podozrenie na vydieranie, podnecovanie násilia a narušenie verejného poriadku.
Bombové hrozby si vynútili evakuáciu budov a ulíc, nikde sa však doposiaľ žiadne výbušniny nenašli. Najnovšie v pondelok evakuovali hlavnú železničnú stanicu v Lübecku a daňový úrad v Gelsenkirchene.