USA obmedzili platnosť vyhľadávaných päťročných turistických víz pre Kubáncov

Americké ministerstvo zahraničných vecí v piatok oznámilo, že obmedzí dĺžku platnosti vyhľadávaných päťročných turistických víz pre Kubáncov, informovala agentúra AP. Obmedzenie dĺžky platnosti týchto víz bude mať podľa AP tvrdý dopad na podnikateľov, ktorí víza využívajú na nákup zásob pre svoje obchody, a na členov kubánskych rozdelených rodín, ktorým umožňujú navštíviť svojich príbuzných v USA.

16.03.2019 08:18
CUBA-USA/ Foto: ,
Ilustračná foto.
debata (5)

Dĺžka platnosti víz typu B2 bude od 18. marca obmedzená len na tri mesiace s jedným vstupom do krajiny, uvádza na svojej webovej stránke americké veľvyslanectvo na Kube. Americké imigračné zákony podľa ministerstva v oblasti platnosti víz a poplatkov vyžadujú princíp reciprocity.

Kuba americkým občanom povoľuje dvojmesačný pobyt v krajine s možným predĺžením o 30 dní za poplatok 50 dolárov (44 eur). Vízum typu B2 pôvodne Kubáncom umožňovalo 60-mesačný pobyt za poplatok 160 dolárov (141 eur).

Vízum typu B2 je určené na cestovanie, rodinné návštevy, lekárske ošetrenie a podobné cestovateľské účely, uvádza veľvyslanectvo. Doteraz vydané víza typu B2 zostanú platné až do skončenia ich doby platnosti.

5 debata chyba
Viac na túto tému: #USA #Kuba #víza do USA