Pri útokoch na Západnom brehu zahynul Izraelčan, ďalší dvaja sú v kritickom stave

17.03.2019 13:08
ISRAEL-PALESTINIANS/VIOLENCE
Snímka zachytávajúca príslušníkov izraelských bezpečnostných zložiek na mieste incidentu v židovskej osade Ariel na okupovanom Západnom brehu, 17. marec 2019 Autor: ,

Pri dvoch nedeľňajších útokoch na Západnom brehu zahynul jeden Izraelčan a dvaja sú v kritickom stave, informovala agentúra DPA s odvolaním sa na izraelskú armádu.

K útokom došlo pred židovskou osadou Ariel. Podľa hovorcu izraelskej armády Jonathana Conricusa zrejme palestínsky útočník najprv na križovatke zaútočil nožom na izraelského vojaka a vzal mu zbraň, z ktorej vystrelil na tri vozidlá. Zasiahol pri tom civilistu. Následne sa zmocnil jedného z vozidiel, s ktorým z miesta unikol. Na ďalšej križovatke opäť spustil paľbu, pričom zranil druhého vojaka. Odtiaľ unikol do palestínskeho mesta Brukin. Vojaci sa vydali za ním.

Armáda neuviedla, či zabitým je vojak alebo civilista, dodala DPA. Agentúry predtým informovali, že po útokoch boli dvaja Izraelčania vo vážnom stave, jeden v kritickom.

V Predjordánsku dochádza len k sporadickým útokom Palestínčanov na izraelské bezpečnostné jednotky a tamojších židovských osadníkov.

K napätým situáciám dochádza najmä v centre Hebronu, kde žijú stovky židovských osadníkov, ktorých strážia tisícky vojakov, v obkolesení približne 200 000 Pales­tínčanov.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo. Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Izrael #Palestína #západný breh Jordánu
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku