Expremiér Berlusconi sa podrobil operácii slabinovej prietrže

Bývalý taliansky premiér Silvio Berlusconi je v nemocnici, kde podstúpil operáciu slabinovej prietrže - inguinálnej hernie. Uviedli to v noci na stredu zdroje z jeho politickej strany Vpred Taliansko (Forza Italia).

20.03.2019 07:38
Silvio Berlusconi Foto: ,
Silvio Berlusconi

Podľa lekárov Nemocnice sv. Rafaela v Miláne bola operácia „dokonale úspešná“, ale 82-ročný Berlusconi „potrebuje pár dní na zotavenie“, uviedli zdroje citované agentúrou ANSA a denníkom Il Giornale, ktorý vlastní rodina Berlusconiovcov.

Kvôli chirurgickému zákroku Berlusconi zrušil svoj program na štvrtok a piatok, keď chcel v rámci predvolebnej kampane zavítať do juhotalianskeho regiónu Basilicata, kde sa v nedeľu budú konať voľby. Spolu s ním sa tam s voličmi mal stretnúť aj podpredseda vlády a minister vnútra Matteo Salvini, ktorý Berlusconimu zaželal skoré uzdravenie.

Berlusconiho zdravie je v posledných rokoch čoraz krehkejšie. V roku 2016 podstúpil kardiochirurgický zákrok, ktorý mal odstrániť potenciálne smrteľnú poruchu srdcovej činnosti. Lekári mu vtedy nahradili nedostatočne funkčnú aortálnu chlopňu. Ešte v roku 2006 Berlusconimu v USA implantovali kardiostimulátor.

Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy
debata chyba
Viac na túto tému: #silvio berlusconi