Na päť mešít v Birminghame útočili kladivom, polícia incidenty spája

V anglickom meste Birmingham došlo v noci na štvrtok k útokom na päť mešít. Polícia sa domnieva, že všetky incidenty spolu súvisia, pričom ich predpokladaným páchateľom je muž, ktorý použil kladivo, informuje spravodajská stanica Sky News.

21.03.2019 13:30
Birmingham, mešita Foto: ,
Na mešite v birminghamskom Erdingtone zatĺkli okná po tom, ako ich kladivom porozbíjal neznámy útočník.
debata (11)

Útoky vyšetruje protiteroristický útvar polície v anglickom grófstve West Midlands.

Pri dvoch zo zmienených incidentov svedkovia videli muža rozbíjajúceho okná na mešitách veľkým kladivom. Prvé hlásenie dostala polícia o 02.32 h miestneho času (03.32 h SEČ). Keď na miesto dorazila, útočník tam už nebol. O 42 minút neskôr jej bol nahlásený obdobný incident v mešite v neďalekej mestskej štvrti.

Polícia v reakcii na oba útoky posilnila svoje hliadky, pričom následne objavila škody aj na ďalších dvoch mešitách v Birminghame.

Na piatu poškodenú mešitu ju upozornili fotografie zverejnené na sociálnych sieťach, uvádza Sky News. Motív útokov dosiaľ známy nie je, polícia sa však domnieva, že spolu súvisia.

Polícia pracuje na identifikácii dôkazového materiálu a skúma tiež zábery z bezpečnostných kamier.

Britská polícia ešte minulý týždeň v bezprostrednej reakcii na piatkovú masakru v dvoch mešitách v novozélandskom meste Christchurch oznámila, že v okolí mešít posliní svoje hliadky, pripomína agentúra AFP. Dodáva, že ľudskoprávne skupiny varujú, že islamofóbia je v Británii na vzostupe.

11 debata chyba
Viac na túto tému: #Birmingham #útoky na mešity