Boeing 737 MAX 8 musel núdzovo pristáť na Floride

27.03.2019 06:27
Boeing 737 MAX 8, USA, letisko, lietadlo, porucha
Krátko po štarte piloti Boeingu 737 MAX 8 zaznamenali problém s fungovaním motora. Autor: ,

Lietadlo Boeing 737 MAX 8 americkej spoločnosti Southwest Airlines muselo v utorok núdzovo pristáť na Floride. Krátko po štarte totiž piloti zaznamenali problém s fungovaním motora, informovala v stredu agentúra AP.

Na palube boeingu sa nenachádzali žiadni cestujúci, stroj sa len presúval na odstavnú plochu na letisku Victorville v Kalifornii. Bežné lety Boeingov 737 MAX sú totiž v USA zakázané – podobne ako v mnohých ďalších krajinách sveta – v reakcii na tragickú nehodu tohto typu lietadla v Etiópii z 10. marca.

Americké aerolínie môžu tieto stroje presúvať medzi letiskami, avšak bez pasažierov.

Boeing Southwest Airlines vzlietol v utorok popoludní z medzinárodného letiska vo floridskom Orlande. Piloti krátko po štarte hlásili núdzovú situáciu kvôli problému s jedným z dvoch motorov. Stroj sa následne vrátil naspäť do Orlanda a pristávací manéver prebehol bez komplikácií.

Príčinu utorkového incidentu preskúmajú experti amerického Federálneho úradu pre letectvo (FAA). Podľa všetkého ale porucha nesúvisela s problematickým softvérom, ktorý mohol zapríčiniť dve tragické nehody Boeingov 737 MAX: marcovú v Etiópii a vlaňajšiu v Indonézii. Celkovo pri nich zahynulo 346 ľudí.

V dôsledku utorkového núdzového pristátia museli uzavrieť jednu z troch dráh letiska v Orlande, čo však neovplyvnilo jeho bežnú prevádzku. Stroj pred ďalším vzlietnutím skontrolujú technici Southwest Airlines.

TV Pravda: Ladislav Keller, kapitán Boeingu 737, ktorý pôsobí v Ústave leteckej dopravy Českého vysokého učení technického, sa pre TV Pravda vyjadril k novým závažným skutočnostiam okolo vyšetrovania nehody. (Vysielané 21.3.2019)

#USA #Florida #Boeing 737 MAX 8
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku