Prima spustí spravodajskú televíziu v spolupráci so CNN

02.04.2019 13:07

Česká televízia Prima spustí v spolupráci s americkou stanicou CNN nový spravodajský kanál. Televízia CNN Prima News začne vysielať v priebehu nasledujúceho roka.

Spoločnosť CNN International Commercial (CNNIC) a skupina Prima v utorok oznámili uzavretie partnerstva, na základe ktorého v ČR vznikne nová spravodajská stanica CNN Prima News. Bude vysielať v češtine kontinuálne spravodajstvo a ďalšie programy 24 hodín denne.

Dostupná má byť na celom území Česka v terestrickom vysielaní i prostredníctvom káblových a satelitných operátorov, píše sa v tlačovej správe TV Prima zverejnenej na portáli iPrima.cz.

CNN Prima News bude sídliť v úplne novej centrále v Prahe vybavenej najmodernejšími technickými prostriedkami.

Domáce spravodajstvo a reportáže má zaisťovať skupina Prima. Medzinárodné spravodajstvo a programy bude dodávať spoločnosť CNN.

Súčasťou partnerskej licencie je okrem poskytovania obsahu aj používanie značky CNN, a tiež odovzdávanie expertízy a rozsiahleho poradenstva súvisiaceho so spustením novej stanice.

Členom redakčnej rady CNN Prima News bude renomovaný novinár z centrály CNN. Vo svete už vysielajú viaceré takéto televízie vytvorené v partnerstve so CNN, napríklad v Turecku, Grécku, Indonézii a na Filipínach.

#Prima #CNN
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku
34,99
Kytica Letana 14

Kytica Letana 14

64,99
Flower box biela kocka "L" červené ruže

Flower box biela kocka "L" červené ruže

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk