Prima spustí spravodajskú televíziu v spolupráci so CNN

Česká televízia Prima spustí v spolupráci s americkou stanicou CNN nový spravodajský kanál. Televízia CNN Prima News začne vysielať v priebehu nasledujúceho roka.

02.04.2019 13:07
debata (10)

Spoločnosť CNN International Commercial (CNNIC) a skupina Prima v utorok oznámili uzavretie partnerstva, na základe ktorého v ČR vznikne nová spravodajská stanica CNN Prima News. Bude vysielať v češtine kontinuálne spravodajstvo a ďalšie programy 24 hodín denne.

Dostupná má byť na celom území Česka v terestrickom vysielaní i prostredníctvom káblových a satelitných operátorov, píše sa v tlačovej správe TV Prima zverejnenej na portáli iPrima.cz.

CNN Prima News bude sídliť v úplne novej centrále v Prahe vybavenej najmodernejšími technickými prostriedkami.

Domáce spravodajstvo a reportáže má zaisťovať skupina Prima. Medzinárodné spravodajstvo a programy bude dodávať spoločnosť CNN.

Súčasťou partnerskej licencie je okrem poskytovania obsahu aj používanie značky CNN, a tiež odovzdávanie expertízy a rozsiahleho poradenstva súvisiaceho so spustením novej stanice.

Členom redakčnej rady CNN Prima News bude renomovaný novinár z centrály CNN. Vo svete už vysielajú viaceré takéto televízie vytvorené v partnerstve so CNN, napríklad v Turecku, Grécku, Indonézii a na Filipínach.

10 debata chyba
Viac na túto tému: #Prima #CNN