Talianska polícia zatkla štyri hlavy kalábrijskej mafie 'Ndrangheta

Talianska mafia 'Ndrangheta prišla o svoju "hlavu" po tom, ako policajti zadržali štyroch vysokých predstaviteľov tejto zločineckej organizácie. Oznámil to v piatok taliansky minister vnútra Matteo Salvini. Informovali o tom agentúry APA a DPA.

12.04.2019 14:27
debata (16)

„Aký pekný deň,“ uviedol Salvini vo vyhlásení a poďakoval sa polícii, že „prenasledovala jednu z najvplyvnejších zločineckých skupín v regióne (Kalábrii)“.

Talianska polícia medzičasom zverejnila oznam, podľa ktorého uštedrila zásah kalábrijskej mafii a zadržala „štyri hlavy“ zločineckej rodiny Mancusovcov, patriacej do 'Ndranghety. Klan Mancusovcov pôsobí v kalábrijskej provincii Vibo Valentia.

Mafiáni sú obvinení z vraždy a z pokusu o vraždu v rámci vnútorných sporov medzi konkurenčnými členmi 'Ndranghety. Vražda sa stala v roku 2003. Na zatýkaní a domových prehliadkach v Kalábrii, Toskánsku a Miláne sa zúčastnilo viac ako 50 príslušníkov bezpečnostných zložiek.

Kalábrijská 'Ndrangheta je v súčasnosti považovaná za najsilnejšiu z talianskych mafiánskych organizácií – a jednu z najsilnejších takýchto skupín na svete. Má dominantné postavenie pri pašovaní drog do Európy, peniaze však získava aj obchodovaním so zbraňami, praním peňazí a vďaka korupcii.

Experti odhadujú, že 'Ndrangheta ročne celosvetovo zarobí 50–100 miliárd eur.

16 debata chyba
Viac na túto tému: #Taliansko #Matteo Salvini #'Ndrangheta